Podsumowanie miesiąca

Nawet się człowiek nie obejrzał, a tu już klepnął ponad miesiąc, odkąd postanowiłem marnować swój drogocenny czas na pisanie w Internecie tekstów, których i tak nikomu się nie będzie chciało czytać.

Ale skoro powiedziało się A to trzeba powiedzieć i B i marnować czas dalej. Warto też zrobić podsumowanie tego okresu. Nie po to żeby się wszystkim pochwalić, jak do zarąbiście mi idzie. Po prostu wypowiedzieć to głośno, na forum publicznym, żeby samemu sobie uświadomić, co się udało, co się nie udało, a co można było zrobić lepiej.

Blog

Jakiś czas temu zachwalałem cele S.M.A.R.T jako coś, co mi towarzyszy we wszystkich moich staraniach. Ktoś mógłby zapytać, czy postawiłem sobie taki cel, gdy zaczynałem pracę nad blogiem. Oczywiście, że to zrobiłem. Celem S.M.A.R.T, na początku, było spełnienie za?o?e? konkurs „Daj si? pozna?„. Oznacza?o to zamieszczanie dwóch postów konkursowych tygodniowo, co oznaczałoby, że na chwilę obecną powinno być ich osiem. Założyłem, że skoro termin składania zgłoszeń został przedłużony do trzynastego marca, to jest to oficjalna data rozpoczęcia konkursu. W chwili obecnej postów w kategorii ?”Konkurs – Daj się poznać” jest dokładnie osiem. Oznacza to, że cel jest spełniony w stu procentach. Poza postami konkursowymi pojawiły się również inne, gdzie dzieliłem się swoimi przemyśleniami na tematy pozakonkursowe. Uznaję to za duży sukces 🙂 Całkowita ilość postów to jedenaście (z tym, który obecnie czytasz, dwanaście). Brawo Ja!.

Niestety szablon bloga nadal nie jest spolszczony w 100%. To zaliczam do grupy niewielkich porażek i celów na kolejny miesiąc.

Fanepage

Powstał też fanpage blog’a na Facebook’u, który lubią osiemdziesiąt cztery osoby. Największy zasięg osiągnął na Facebook?u film z drukowania pisanek wielkanocnych, który dotarł do 1704 osób i został udostępniony przez pięć osób. Jestem świadomy, że stało się to za sprawą sympatycznej ekipy Zmorph, która postanowiła udostępnić film na swoim fanepage’u.

Projekt

Jeśli chodzi o projekt konkursowy, to też nie jest najgorzej, ale mogło być lepiej. Mój soft jest już w stanie sterować pojedynczym silnikiem za pośrednictwem portu USB. Poprzez API rest przekazać można kąt (z zakresu 0 – 60) i silnik ustawi się właśnie w to położenie.

Budowa ramienia

Na tym polu napotykam na najwięcej problemów. Pierwsze z nich opisałem tutaj. Były też kolejne próby, w trakcie których powstało kilka części. Obecnie brakuje mi trzech elementów ramienia.

Zepsuta drukarka

Największą kłodą pod nogi okazała się awaria drukarki. Niestety, podczas jednej z prób, doszło do zatkania się dyszy ekstrudera. Podczas jej czyszczenia, odłączył się czujnik temperatury (miniaturowy przewód). Mimo najszczerszych chęci, nie udaje mi się go podłączyć samodzielnie tak, aby odczyty były poprawne. Obecnie czekam na odpowiedź z centrum technicznego Zmorph.

Twitter

Na konkursowym slack’u ktoś zasugerował mi, że warto używać Twittera do promocji swoich postów. Tego też nie udało mi się jeszcze zrealizowaź. Dołączam do listy celów na kolejny miesiąc.